Szanowni członkowie Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski,

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu „Zagrożenia w biznesie oraz zarządzanie ryzykiem w planowaniu sukcesji firmy”.

Szkolenie może być finansowane przez Urząd Pracy w Pile z Krajowego Funduszu Szkoleniowego dla pracownika, właściciela, przedstawiciela firmy powyżej 45 roku życia.
Pomagamy we wszystkich formalnościach związanych z kontaktem z Urzędem Pracy.

Plan sukcesji majątkowej jest niczym innym, jak przeanalizowaniem obecnej sytuacji oraz zaplanowaniem losów majątku zgodnie z własną wolą. Niestety często dzieje się tak, że nieświadomość pewnych zapisów prawnych, które często kłócą się ze sobą, powoduje wiele szkód w razie śmierci właściciela majątku. Aby tego uniknąć, należy głęboko zastanowić się nad swoją obecną sytuacją w kontekście posiadanego majątku. Co stało by się z nim w razie mojej śmierci? Co stało by się z moim majątkiem w razie śmierci mojego wspólnika w biznesie? Czy mogę bez przeszkód zarządzać majątkiem w razie śmierci współmałżonka? Często wydaje nam się, że nic złego nie będzie miało miejsca, bo przecież prawo reguluje zarówno dziedziczenie jak i przekazywanie majątku firmy. I w tym właśnie miejscu popełniamy podstawowy błąd. Prawo owszem, dokładnie wyznacza losy majątku po śmierci zarówno właściciela firmy jak i osoby kluczowej w rodzinie, jest ono jednak uniwersalne. Nie bierze pod uwagę prywatnej sytuacji, nie odnosi się do naszych sympatii i antypatii ani do marzeń i pozycji w rodzinie i w firmie.

W załączniku przesyłamy formularz zgłoszeniowy oraz cel i tematykę szkolenia.