👍Za nami w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski bardzo merytoryczne szkoleniez zakresu współpracy z US ARMY, które specjalnie dla nas poprowadzili eksperci z Atlantic Contract działający na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Dlaczego skupiliśmy się na tym obszarze ❓🇱🇷🇵🇱

Stosunki polsko-amerykańskie mają kluczowy wpływ na system bezpieczeństwa NATO,  szczególnie jego wschodniej flanki. Dyslokowane w Polsce pododdziały Pancernych Brygadowych Grup Bojowych oraz elementy wspierające, w tym Brygada Lotnictwa Bojowego, budowana w Redzikowie instalacja systemu obrony przeciwrakietowej, budowane w Powidzu magazyny sprzętu i amunicji czy utworzenie w Poznaniu wysuniętego dowództwa V Korpusu Armii USA, to tylko niektóre przykłady trwałości transatlantyckich więzi sojuszniczych.

W związku z tym przedsiębiorcy zostali poinformowani o tym, że warto zaopatrywaći świadczyć usługi na rzecz wojsk amerykańskich stacjonujących nie tylko w Polsce.

Nasi eksperci omówili m.in. obszary związane z:

✅Maciej Winnicki – najczęściej spotykanie zamówienia – praktyczne aspekty współpracy z US Army;

✅Klaudia Chojecka – prawo podatkowe – aspekty współpracy z US Army;

✅Adam Nowicki – procedura rejestracji przedsiębiorców do współpracy z US Army.

🇱🇷🇵🇱Stała obecność wojsk USA w Polsce wskazuje, że Amerykanie planują trwałe zaangażowanie w Polsce, stąd tak ważne jest zakwaterowanie, zaopatrzenie i wsparcie amerykańskich żołnierzy.

🤞🤞Trzymamy kciuki za realizację zamierzonych celów dot. współpracy z US Army 🤝

Partnerem wydarzenia był Nadnotecki Instytut UAM w Pile