Spotkanie noworoczne było wydarzeniem podsumowującym obchody jubileuszu 25-lecia Izby Gospodarczej w Pile, które odbywaly się przez cały rok 2017.

– 25 lat temu parunastu zaangażowanym i chcącym coś zrobić przedsiębiorcom udało się założyć – wtedy pod nazwą Pilska Izba Gospodarcza – samorząd gospdarczy – który z wielkim powodzeniem istnieje po dziś dzień, ciągle się rozwija i aktywnie działa dla dobra przedsiębiorców – rozpoczął spotkanie Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski i podkreślił jednocześnie, że nie były to łatwe lata dla rozwoju gospodarczego kraju.
 
 
Spotkanie noworoczne było dobrą  okazją do podziękowania założycielom PIG (dzisiaj IGPW) i uhonorowania ich odznaką. Otrzymali je: Krzysztof Horodecki – pierwszy prezes PIG i honorowy członek IGPW oraz członkowie PIG: 
Wanda Furmańczyk, Eugeniusz Grabowski, Alfons Hamerling i Jacek Winiarski.  
 
Do Pilskiej Izby Gospodarczej w 1992 roku należało 75 przedsiębiorców. W 2010 roku choć samorząd gospodarczy zmienił nazwę na Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, wciąż realizował i realizuje te same cele: być dla przedsiębiorców, integrować ich, pomagać oraz wyróżniać, doceniać i promować najlepszych. Służyły i służą temu konkursy i prestiżowe nagrody takie jak statuetka Stanisława Staszica jakie otrzymały i otrzymują firmy nie tylko za sukcesy gospodarcze, ale również za działaność charytatywną, mecenat kultury, czy sponsorowanie pilskiego sportu.
 
Także w tym przypadku samorząd wojewodztwa wilelkopolskiego docenił gospodarczą i społeczną działalność najbardziej zasłużonych  przedsiębiorców dla Piły i regionu. Odznaki „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego otrzymali: Grażyna Sobieraj, Ryszard Bednarek, Jerzy Cerba, Piotr Toboła i Zbigniew Ryczek.
 

W obu przypadkach odznaczenia wręczała Mirosława Rutkowska-Krupka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Niezapomnianą oprawę wydarzeniu zapewnił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych w Pile.