3 października 2022 r. (poniedziałek), godz. 11:00 – 13:30  /  Piła, al. Niepodległości 80 – sala szkoleniowa Grapil Sp. j.

W ramach cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” proponujemy przedsiębiorcom z podregionu pilskiego bardzo aktualny temat: transgraniczny handel online, czyli cross border
e-commerce.

Swoją wiedzą jak skutecznie sprzedawać online na rynkach zagranicznych podzieli się ekspert pan Konrad Zach, który ma duże doświadczenie w zakresie pomocy firmom w budowaniu, optymalizowaniu i rozwijaniu internetowych kanałów sprzedaży B2C, B2B oraz marketplace. W programie m.in.: praktyczne case study, źródła inspiracji i przykłady popularnych platform marketplace z podziałem na rejony geograficzne i modele biznesowe.

Szacuje się, że globalna sprzedaż na rynku e-commerce osiągnie 6,5 biliona dolarów w 2023 roku, co stanowi olbrzymi wzrost w porównaniu z 2019 rokiem, kiedy to przekroczyła poziom 3,5 biliona dolarów. Na ten dynamiczny wzrost wyniku wpłynęła m.in. pandemia, która zmieniła oblicze zakupów w Internecie. Na przełomie 2020 i 2021 roku firma PayPal przebadała pod kątem zakupów w sieci 13 rynków (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Meksyk, Brazylia, Singapur, Chiny, Australia, Hongkong), a z przygotowanego raportu wynika, że klienci e-sklepów chętniej decydują się na zakupy online w innym kraju i wydają wtedy więcej niż osoby kupujące tylko w obrębie danego państwa.

Niestety polscy e-sprzedawcy są znikomo obecni na rynkach zagranicznych, mimo że jest to dużo łatwiejsza droga dotarcia do klientów spoza rodzimego rynku w porównaniu z tradycyjnym handlem.
Sytuacja ta motywuje nas do promocji transgranicznej sprzedaży online w najnowszej edycji cyklu „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”. Naszym celem jest przedstawienie szans, zachęcenie przedsiębiorców do e-ekspansji i dywersyfikacji kanałów sprzedaży.

Partnerem wydarzenia w Pile jest Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

Zachęcamy do rejestracji!

 

Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia poprzez stronę internetową: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/konferencja-cross-border-e-commerce/