W dniu 23 listopada w Hotelu Gromada Rodło w Pile odbył się Finał XIII Edycji Konkursu im. Stanisława Staszica wraz z Salonem Gospodarczym TV ASTA.

W Konkursie im. Stanisława Staszica statuetki i wyróżnienia wręczano w 10 kategoriach:

 

I kategoria WYBITNE PRZEDSIĘWZIĘCIE REGIONU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – GMINA PIŁA

Nagroda została przyznana za zainteresowanie ofertą pilskiego rynku pracy mieszkańców regionu. W skład projektu wchodzą takie elementy, jak rozwój strefy przemysłowej, Mieszkanie na Start, Targi Pracy i Kariery oraz kampania Pracuj w Pile, które istotnie oddziałują na lokalny rynek pracy.

 

II kategoria PRODUKCJA

I MIEJSCE – STATUETKA – JENOX AKUMULATORY SP. Z O.O.

za stałe podnoszenie i ulepszanie jakości  swoich produktów, wprowadzanie nowoczesnych technologii w dziale konstrukcyjno-wdrożeniowym, stworzenie optymalnej oferty produktowej oraz serwisowej. Pracujący w pięciu działach specjaliści stale doskonalą same produkty, jak i dystrybucję, serwis i standardy zarządzania.

 

III kategoria USŁUGA

I MIEJSCE – STATUETKA – IMPROVIA  SP. Z O.O.

Za stałe udoskonalanie swoich usług. Firma cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów i kontrahentów. Skupia się przede wszystkim na produkcji przemysłowej, motoryzacji oraz przemyśle morskim. Do każdego projektu podchodzi holistycznie: wykonuje integralny projekt, buduje oraz uruchamia urządzenie. Pracują w niej specjaliści z branży elektrotechnicznej, mechanicznej czy automatycznej, co daje gwarancję wykonania usługi na najwyższym poziomie dostosowaną do potrzeb projektu. 

WYRÓŻNIENIE – ZAKŁAD PRZECIERANIE DREWNA USŁUGI HANDLOWE LEŚNE I TRANSPORTOWE ZENON DZIUBA

Jest to firma, która zajmuje się szeroko rozumianą obróbką drewna. Firma powstała w 1991 roku i stale ulepsza swoje usługi, rozwija się i poszerza asortyment.

WYRÓŻNIENIE – OŚRODEK EDUKACJI ZAWODOWEJ U STODOLNYCH SP. Z O. O.

Działa on na naszym rynku od ponad czterech lat i cieszy się dużym zainteresowaniem oraz bardzo wykwalifikowaną kadrą szkoleniowców.  Głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa obsługa firm transportowych. W ramach tej działalności firma oferuje: szkolenia kierowców zawodowych, szkolenia kadry zarządzającej, rozliczanie i ewidencja czasu pracy kierowcy.

 

IV kategoria HANDEL

I MIEJSCE – STATUETKA – JARG MOT GÓRKA

Firma z powodzeniem działa już od 1989 roku zaczynając od otworzenia jednego z pierwszych w Pile sklepu motoryzacyjnego. Od początku działalności stawiają na fachowość i solidność, a miła i przyjazna atmosfera podczas obsługi sprawia, że klienci chętnie wracają po kolejne towary. Bardzo szeroki asortyment pozwala zaspokoić nawet indywidualne potrzeby.  Firma oferuje atrakcyjne rabaty dla stałych klientów, dowóz części, program szkoleń technicznych oraz marketingowych.

WYRÓŻNIENIE – TOP FENCE JAROSŁAW GRZEŚKOWIAK 

Przedsiębiorstwo niezwykle dynamicznie rozwija się na rynku, bardzo prężnie działa i poszerza asortyment. Zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz montażem ogrodzeń oraz konstrukcji stalowych, balustrad i hal. Zapewnia kompletne rozwiązania zarówno dla domu, jak i przemysłu. Właściciel, Pan Jarosław Grześkowiak jako przedstawiciel młodego pokolenia doskonale rozumie mechanizmy działania rynku, jest otwarty na nowe technologie, odważny w podejmowaniu decyzji, a jego młoda kadra zarządzająca, ich profesjonalizm i rzetelność dają gwarancję kompleksowej i szybkiej obsługi.

 

V kategoria DYNAMICZNA FIRMA

I MIEJSCE – STATUETKA – AGENCJA ARTYSTYCZNA VIVO

Za bardzo dynamiczny rozwój, szeroką gamę usług w branży muzyczno-rozrywkowej, przygotowanie i realizację wielu imprez nie tylko na rynku lokalnym. Profesjonalna obsługa techniczna, specjalistyczny sprzęt oraz indywidualne podejście do każdego klienta sprawiają, że firma cieszy się coraz szerszym zaufaniem.

WYRÓŻNIENIE – AKADEMIA ZDROWIA I URODY MAGIK MAGALENA PEREC

Ta działająca już od 2001 roku firma, powstała z inicjatywy Pani Magdaleny Perec, spełnia wszystkie oczekiwania klientów. Oferuje usługi kosmetyczne, jak zabiegi pedicure, manicure, przedłużanie rzęs, usługi fryzjerskie, pielęgnację dłoni i stóp. Piękny salon kosmetyczny i bardzo miła obsługa sprawia, że stale wzrasta ilość zadowolonych klientów. Akademia Zdrowia i Urody  zajmuje się również hurtową sprzedażą produktów SPN Nails zarówno w kraju, jak i za granicą.

WYRÓŻNIENIE – PIEKARNIA HANIA HANNA STEPNOWSKA 

Za nieustanny rozwój firmy działającej już prawie piętnaście lat. Właścicielka stale poszerza asortyment produktów, zatrudnia samych wykwalifikowanych pracowników, lecz również stawia na młodych, przedsiębiorczych ludzi, dzięki którym otwiera się na zmieniające się potrzeby swoich klientów. Oprócz piekarni Pani Hanna prowadzi też sklep bardzo chętnie odwiedzany przez całe rodziny chcące zakupić świeże i pachnące pieczywo. Ponadto wraz z mężem pani Hanna Stepnowska angażuje się w życie społeczne i kulturalne gminy. Od wielu lat to właśnie wypieki z tej piekarni są hitem na dożynkach.

 

VI kategoria ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA I OCHRONA ŚRODOWISKA

I MIEJSCE – STATUETKA – REPAIR CAFE W PILE

Nagroda została przyznana za pierwszą w Polsce inicjatywę, która na całym świecie skupia lokalne projekty pod hasłem: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”.  Projekt ten pozwala nie tylko na naprawę sprzętu, który zalega w domach, a może jeszcze służyć nam długie lata, na pomocy przy drobnych przeróbkach, ale też pozwala na integrację lokalnej społeczności oraz na walce z wszechogarniającym konsumpcjonizmem.

WYRÓŻNIENIE – KLASTER TURYSTYCZNY ORGANIZACJA TURYSTYCZNA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI „DOLINA NOTECI”

Za działania, które skupiają instytucje oraz osoby wokół wielu projektów społecznych i infrastrukturalnych. Za promowanie naszego regionu, wspieranie rozwoju turystyki. Za realizację wielu projektów, w tym np.: Oznakowanie Kajakowego Szlaku Wodnego Rzeki Gwdy na odcinku Ujście-Lubnica-etap II; Cudze chwalicie swego nie znacie- cztery programy edukacyjne, obejmujące zorganizowanie jednodniowych wyjazdów turystyczno-edukacyjnych dla 180 osób łącznie-uczniowie SP i gimnazjów trasą Kuźnik-Ujście-wydma w Byszkach-Kalina- Zdrojowa Góra; Wspólnie z IGPW i UAM realizowano projekt Wielkopolskie Spotkania z Gospodarką, Edukacją i Nauką-Piła Miasto Ogród 2016; Cykl programów edukacyjnych „ Krajna Edukacji-rowerem, konno, kajakiem i pociągiem…do wiedzy ekologicznej po Północnej Wielkopolsce”

Od listopada- działania zmierzające do realizacji projektu zasilania w wodę pilskich jezior, szczególnie jeziora Płotki.

 

VII kategoria INNOWACJE I TECHNOLOGIE

I MIEJSCE – STATUETKA – ANPIRE INVESTMENTS SP. Z O.O.

Za wybudowanie na terenie miasta bardzo nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego klasy A. Budynek ONYX BUSINESS POINT powstał w miejscu, gdzie zlokalizowane były niszczejące od lat budynki. Doskonale zagospodarowano przyległe tereny, wybudowano parking oraz strefy pieszo-jezdne. Teren obsadzono zielenią, co znacznie poprawiło wizerunek tego zaniedbanego wcześniej miejsca.  Biurowiec oferuje doskonałe warunki do prowadzenia biznesu na najwyższym poziomie. Walory wizualne połączono z najnowszą technologią,  zaawansowaną funkcjonalnością oraz zgodnością z wymogami ekologicznymi dla tego rodzaju inwestycji. We wnętrzu zastosowano też unikatowe systemy  inteligentnego zarządzania obiektem. Biurowiec jest energooszczędny i przyjazny środowisku dzięki zastosowaniu systemu rolet wewnętrznych oraz szkła niskoemisyjnego.

WYRÓŻNIENIE – DEVPARK SP. Z O.O.

Wyróżnienie zostało przyznane za wdrażanie nowoczesnych projektów informatycznych, za otwartość umysłów pracowników, chęć ciągłego doskonalenia się i dokształcania. Doświadczenie, udział w szkoleniach i profesjonalizm pracowników – pozwalają firmie dynamicznie się rozwijać i nadążać za trendami informatycznymi. Można powierzyć firmie najśmielsze zadanie, z którego na pewno się wywiążą w 100 %. Doradzą w wyborze odpowiednich rozwiązań, przygotują projekt systemu a po wdrożeniu przeszkolą jego użytkowników.  Firma poza outsourcingiem programistycznym, tworzy także własne systemy jak np. system AgileBoard służący do wspomagania zarządzania realizacją zadań i projektów. System powstał na bazie własnych doświadczeń i jest w ciągłym rozwoju. Firma posiada także rozwiązania wspierające obsługę klienta (np. sprzedaż biletów, kontrolę dostępu, system fakturowy).

 

VIII kategoria OSOBOWOŚĆ PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – DR PAWEŁ MICHAŁ OWSIANNY

Nagroda została przyznana za wpływ na rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie Północnej Wielkopolski oraz za wrażliwość społeczną i ponadprzeciętność w dawaniu siebie innym. Pan Paweł jest osobą rozpoznawalną  nie tylko na uczelni UAM w Pile, na której jest wykładowcą oraz zastępcą Dyrektora,  ale też wśród najmłodszych i starszych osób. Bardzo chętnie dzieli się swoja obszerną wiedzą z osobami w każdym wieku i do każdego potrafi dotrzeć. Traktuje ludzi bardzo indywidualnie, a do zadań, jakich się podejmuje, podchodzi w wielkim profesjonalizmem i fachowością. Potrafi zainteresować tematyką przyrodniczą dzieci w przedszkolu, młodzież i seniorów, co świadczy o Jego wysokim profesjonalizmie.  Chętnie organizuje wycieczki, pływa po rzekach, jeździ konno. Promuje rozwój turystyki, rekreacji i aktywne spędzanie czasu. Najlepszy w kraju i uznany za granicą specjalista od glonów należących do bruzdnic. Prezes Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski Dolina Noteci, zajmuje się również rehabilitacją nurków niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Krok Po Kroku HSA, w której jest wiceprezesem.

 

IX kategoria MARKA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – TERMETAL PIOTR GLANER SP. K.

Marka została uznana przez mieszkańców Północnej Wielkopolski.

WYRÓŻNIENIE – SWISSPOL Sp. z o.o..

WYRÓŻNIENIE – KARPOL SP. Z O.O.

WYRÓŻNIENIE – POLSTER SP. Z O.O.

 

X kategoria NAGRODA HONOROWA

 

I MIEJSCE – STATUETKA – GRAPIL S.J.

Nagroda została przyznana za ponad 25 lat działalności z szacunkiem dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka. Firma wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała Certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play, a właścicielka, Pani Grażyna Sobieraj otrzymała w 2012 roku Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta RP dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie.  Firma jest bardzo rozpoznawalna na rynku i cieszy się niesłabnącym uznaniem  rzeszy zadowolonych klientów. Są specjalistami w produkcji odzieży roboczej i służbowej dla największych firm w regionie, uznawani za fachowość, profesjonalizm i wysoki standard jakości produktów. Zawsze terminowi, rzetelni i kreatywni, godni zaufania i otwarci na współpracę.