I kategoria WYBITNE PRZEDSIĘWZIĘCIE REGIONU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – Asta-Net S.A.- za dostarczenie usług szerokopasmowego Internetu, telewizji cyfrowej oraz telefonii stacjonarnej za pośrednictwem łącza światłowodowego w technologii GPON.

II kategoria PRODUKCJA

I MIEJSCE – STATUETKA – PLASTWIL SP. Z O.O. SP. J. STATUETKA – za dynamicznie rozwijającą się firmę rodzinną, ekspert w wielu aspektach produkcji z tworzyw sztucznych poprzez zastosowanie nowych technologii, rzetelnej pracy oraz ukierunkowaniu na ekologię.

WYRÓŻNIENIE – UNIMETAL SP. Z O.O.- za jakość i technologię produkowanych zintegrowanych linii diagnostycznych, dzięki czemu firma zdobywa rynki eksportowe i staje się uznaną marką w Europie i na świecie.

WYRÓŻNIENIE – SWISSPOL Sp. z o.o – za stawianie sobie ambitnych celów poprzez systematyczny wzrost sprzedaży oferowanych wyrobów, udział na rynku oraz inwestycje w infrastrukturę i kapitał ludzki.

III kategoria USŁUGA

I MIEJSCE – STATUETKA – PPR STUDIO K2 – za ciągły i konsekwentny rozwój w kierunku nowoczesnych technologii, wzbogacanie parku maszynowego, dzięki któremu przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada szeroki asortyment materiałów poligraficznych i reklamowych.

WYRÓŻNIENIE – PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE GRZEGORZ GRACZYK BAR „WYSPIARZ”- za stworzenie nowego alternatywnego miejsca dla mieszkańców Piły o nietuzinkowym klimacie.

WYRÓŻNIENIE – DOM FINANSOWY AXO&PARTNER ADAM OLEJARZ – Za promowanie w naszym regionie innowacyjnych, ekologicznych i oszczędnych form ogrzewania w technologii podczerwieni.

IV kategoria HANDEL

I MIEJSCE – STATUETKA – HOME&GARDEN JAROSŁAW DUDEK – za najwyższa jakość produktów, atrakcyjne wzornictwo oraz solidność wykonania.

WYRÓŻNIENIE – FIRMA HANDLOWA „SELGAR” SŁAWOMIR PONICKI – za dynamiczny rozwój sieci handlowej, wielosektorowa sprzedaż w tym sprzedaż internetowa szerokiej gamy produktów gospodarstwa domowego.

V kategoria OSOBOWOŚĆ PÓLNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – HENRYK PASKAL- Za niebagatelny wkład w promocję miasta i regionu poprzez organizację imprez sportowych w tym półmaratonu Philipsa co wpływa na pozytywny wizerunek gospodarczy.

VI kategoria  MARKA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA – PIL-BUILDING SP. Z O.O.- za zbudowanie marki, będącej symbolem wysokiej jakości z gwarancją trwałości i bezpieczeństwa.

VII kategoria PRZYJAZNA INSTYTUCJA FINANSOWA DLA  PRZEDSIEBIORCÓW

I MIEJSCE – STATUETKA – BANK SPÓŁDZIELCZY W CZARNKOWIE – za umacnianie uniwersalnego charakteru Banku, profesjonalną obsługę klientów jak i kompleksową obsługę samorządów miast i gmin, rolnictwa, przemysłu i handlu w gminach wiejskich.

VIII kategoria NAGRODA HONOROWA

I MIEJSCE – STATUETKA – PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE – za niepowtarzalną szansę na zdobycie doświadczenia jeszcze w trakcie studiów – dzięki połączeniu nauki zawodu i pracy w cenionych przedsiębiorstwach.

 

Galę wręczenia nagród uświetnił koncert Elżbiety Adamiak.
 

Laureaci Konkursu „Młody przedsiębiorca”

W dniu 25 września br. w Sali Miejskiej pilskiego Inwest – Parku przy ul. Dąbrowskiego podczas Finału Konkursu im. Stanisława Staszica został rozstrzygnięty Konkurs „Młody Przedsiębiorca”.
Nagrody w konkursie otrzymali:

III. Miejsce Kacper Ziuzia
-absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Pile. Kacper Zuzia w swoim biznes planie w bardzo mądry, logiczny i spójny sposób wskazał rosnące zapotrzebowanie w naszym kraju na przedsiębiorstwa usługowe z zakresu IT.

II. Miejsce Jagoda Kurnikowska- uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pile. Jagoda Kurnikowska w swoim biznes planie pn. Polsza – język polski jest cool przedstawiła sposób na propagowanie ojczystej mowy, umieszczając niespotykane dotąd motywy na bluzach i koszulkach.

I. Miejsce Aleksandra Grabowska-uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Pile. Aleksandra Grabowska w bardzo logiczny i oryginalny sposób w swoim biznes planie zaproponowała, aby na pilskim lotnisku otworzyć Extreme Park, który będzie przeznaczony nie tylko dla dzieci, dający nie tylko niesamowitą rozrywkę, ale i tak dzisiaj przez wszystkich poszukiwany zastrzyk adrenaliny. Ola przewiduje utworzenie torów gokardowych, ścianek wspinaczkowych, tor dla rolkarzy, tor skateboardowy wraz z rampami, boisko do paintballa, park linowy, lądowisko, stajnie z ujeżdżalnią oraz małpi gaj.

Konkurs był dofinansowany przez Gminę Piła.