W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego podjąłem decyzję o odwołaniu z dniem dzisiejszym wszystkich organizowanych przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski wydarzeń i spotkań. Dotyczy to zarówno zaplanowanych na czwartek warsztatów – krok po kroku Baza BDO oraz kolejnych szkoleń jak i wszelkich innych spotkań z cyklu „Spotkanie bez krawata”, oraz pozostałych tu niewymienionych. Wkrótce skontaktujemy się bezpośrednio z firmami, które wniosły już opłaty na szkolenia.

Mając poczucie odpowiedzialności Izba przyłącza się do działań na rzecz maksymalnego ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mamy świadomość, że szerząca się na świecie epidemia już wpływa i będzie wpływała negatywnie na wyniki gospodarcze i kondycję pilskich firm. Wspólne zapobieganie szerzeniu się choroby może zdecydowanie zmniejszyć skalę epidemii w naszym kraju i pomóc tym samym w szybszym powrocie do gospodarczej równowagi – polecamy zatem uwadze Przedsiębiorców, Właścicieli Firm i Kadry Zarządzającej wprowadzenie odpowiednich działań ochronnych i zapobiegawczych, dostosowanych do każdej z organizacji. Czeka nas przejście na zarządzanie kryzysowe, jestem jednak przekonany, że pilscy menedżerowie – co wielokrotnie pokazali – są do tego dobrze przygotowani. Dlatego apeluję o odpowiedzialność, rozwagę i współdziałanie lokalnych firm oraz solidarne wzajemne wsparcie, w każdym przypadku, gdy będzie to konieczne.

 

Jednocześnie informuję, że nie wycofujemy się z przygotowanych wydarzeń – a tylko przesuwamy je w czasie. Nie wiemy jeszcze, jak rozwinie się sytuacja, ale postaramy się podać Państwu wkrótce nowe daty tych wydarzeń.
Mam nadzieję, że spotkamy się wtedy z Państwem w poczuciu mądrze podjętych decyzji i – czego życzę – w dobrej kondycji fizycznej i ekonomicznej.