Gala Jubileuszowa 30-lecia IGPW zdecydowanie należała do Członków naszej Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

30 lat temu kilkunastu odważnych przedsiębiorców zaczęło zmieniać świat regionalnej gospodarki, a owoce przyświecającej Im idei zostały docenione poprzez nadanie Członkostwa Honorowego. Zgodnie z decyzją Członków IGPW wyrażoną uchwałą godność z rąk dwóch Prezesów IGPW, Pana Grzegorza Marciniaka obecnego i Pana Krzysztofa Horodeckiego byłego Prezesa, otrzymali:

🟢Pan Jacek Winiarski, któremu podziękowaliśmy za zaangażowanie w powołanie i rozwój Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, w której aktywnie działał od samego początku przez ponad 12 lat;

🟢Pan Ryszard Bednarek, za wprowadzenie do naszej Izby katalogu standardów zachowań etycznych, określających sposób postępowania i zachowania przedsiębiorców zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu;

🟢Pan Jerzy Cerba, za zasługi dla rozwoju gospodarczego Piły oraz za fachową wiedzę i doświadczenie dostosowane do potrzeb i wymagań swoich klientów przez ostatnie 40 lat;

🟢Pan Piotr Toboła, za wniesienie ogromnego wkładu w rozwój branży budowlanej, która jest filarem polskiej gospodarki. Pan Piotr Toboła jest wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń, w oczach których cieszy się wielkim autorytetem.

Kolejnym punktem naszego programu było wręczenie statuetek jubileuszowych i specjalnej dla:

🟢Sezup Clima sp. z o.o. w Pile, ponad trzydzieści lat doświadczenia na rynku pozwoliło doprowadzić firmie poziom swoich usług do najwyższych standardów. Firma jest znana jako solidny partner stawiający na przywiązanie do tradycji i poszanowanie drugiego człowieka oraz środowiska, w którym żyjemy;

🟢TERMOTECH sp. z o.o. w Pile, firma specjalizuje się w pracach z zakresu wykonawstwa instalacji technologicznych tj. malarni proszkowych, anodowania aluminium, wentylacji, chłodnictwa , kotłowni olejowych, gazowych, na paliwa stałe i biomasę;

🟢Asta-Net S.A. w Pile, sprawdzonego dostawcy usług telekomunikacyjnych – internetu, telewizji i telefonu. Asta-Net według danych Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w 2020 r. sieć miała 49 tysięcy abonentów, co dawało jej 6. pozycję w skali całego kraju;

👑Pani Grażyna Sobieraj Prezes spółki Grapil – producent odzieży służbowej, która otrzymała w roku jubileuszowym Izby, tytuł Kobiety Biznesu Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Nigdy wcześniej nie została przyznana taka nagroda i takie wyróżnienie. Zatem mamy swoją prekursorkę i mentorkę w biznesie, kobietę nietuzinkową, silną, która wspięła firmę Grapil na wyżyny sukcesu.

Pan Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii na wniosek naszej IGPW przyznał Odznaczenia Honorowe:

🏆za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej dla następujących firm:🎖Petrol-Hawen sp. z o.o. w Pile – Jerzy Zmyślony Prezes Zarządu spółki;

🎖Grupa Gibas GSC sp. z o.o. w Pile – Robert Gibas Prezes Zarządu spółki;

🎖Wojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów w Trzciance – Piotr ForszpaniakPrezes Zarządu;

🎖Grupa Termetal – Jarosław Kwiatkowski dyrektor zakładu;

🎖Pil-Building sp. z o.o. w Pile – Tomasz Toboła Prezesa Zarządu;

🎖Mini-Max sp. jawna w Pile – Dariusz Ekiert Współwłaściciel;

🎖Polster sp. z o.o. sp. k. w Pile.

🏆za zasługi dla budownictwa Rzeczypospolitej Polskiej dla następujących firm:

🎖Piotr Toboła Prezes Zarządu Termopil-Bud w Pile;

🎖Marian Madej właściciel firmy Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i GazuMarian Madej w Pile;

🎖Zbigniew Ryczek CEO GRUPA ASTA w Pile;

🎖Ryszard Bednarek, Sezup Clima sp. z o.o.;

🎖Jolanta Popławska Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej „PROGRESS”sp. z o.o. w Pile;

🎖Mariusz Dróżdż Właściciel Wentmar;

🎖Lech Wojtasik Prezes Zarządu ESC sp. z o.o. w Pile i właściciel Pracownia Architektoniczna Lech Wojtasik;

🎖Marek Światopełk-Mirski Właściciel Studio Architektury KONTUR;

🎖Roman Szumny Prezes Zarządu Archi-Graf sp. z o.o. w Pile;

🎖Janusz Kiciński Prezes Zarządu Archi-Graf sp. z o.o. w Pile;

🎖Jerzy Cerba Prezes Zarządu Profil sp. z o.o. w Pile.

Pan Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w sposób szczególny podziękował Członkom naszej IGPW za ich zasługi na rzecz województwa wielkopolskiego:

* EURO Consulting Wioletta Żybort,

* Nieruchomości Furman – Krzysztof Furman,

* Franczyzowa Stacja Paliw Petrol-Hawen – PKN ORLEN w Pile – Jerzy Zmyślony,

* PILBUILDING Sp. z o.o. w Pile,

* Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PROGRESS sp. z o.o. w Pile,

* Studio K2 – Krzysztof Rauhut;

* SŁONECZNA PRZYGODA – Twoje Biuro Podróży – Krzysztof Kassner,

* Ars Medical Piła Sp. z o.o. w Pile;

* Aseccura-Service Sp. z o.o. w Pile;

 

Pan Adam Szejnfeld na ręce Pana Grzegorza Marciniaka wręczył odznaczenie senackie dla naszej IGPW – dziękujemy.

Na koniec nie mogło zabraknąć podziękowań i gratulacji od najbliższych współpracowników dla Prezesa Izby, Pana Grzegorza Marciniaka, stąd krótkie, rzeczowe i wesołe w treści i obrazie wystąpienie Pani Ingi Małeckiej dyrektor biura Izby oraz Pana Krzysztofa Rauhuta Członka Rady Izby.

Dziękujemy całemu Zespołowi Hotelu Gromada w Pile za perfekcyjne wywiązanie się ze swoich obowiązków, wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie.

Panu Piotrowi Sosnowskiemu dyrektorowi Hotelu dziękujemy za stworzenie doskonałych warunków i komfortu bezpieczeństwa od samego początku do końca organizacji naszego wydarzenia.

Szanowni Członkowie naszej Izby, zaproszeni goście dziękujemy, że w tym wyjątkowym dniu dla nas, byliście z nami.

Dziękujemy za każde miłe słowo, za każdy życzliwy gest.

Drodzy Członkowie doceniamy Wasze codzienne zaangażowanie w życie naszego Stowarzyszenia dlatego TrzymajMYsięRazem.

Podczas Jubileuszowej Gali 30-lecia IGPW nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o przystąpieniu Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski do Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (WCAM) w obecności ponad 200 uczestników wydarzenia – przedsiębiorców – Członków IGPW oraz zaproszonych gości.

Z naszej strony umowę podpisał Pan Grzegorz Marciniak Prezes IGPW, a po stronie WCAM Pan Wojciech Kruk Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Poznaniu w obecności Pana Grzegorza Piechowiaka – Wiceministra Rozwoju i Technologii, Pana Jacka Bogusławskiego – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego , Pana Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego oraz Pana Włodzimierza Bobkiewicza Prezesa oddziału Izby Gospodarczej w Gnieźnie Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Poznaniu.

📌Nasza IGPW we współpracy z WIPH oraz przedstawicielami środowisk nauki i praktyki prawa będzie propagowała i popularyzowała idee mediacji jako skutecznego sposobu pozasądowego rozwiązywania sporów gospodarczych m.in. poprzez szkolenia mediatorów, przedsiębiorców i innych osób niezbędnych do funkcjonowania WCAM, a także zapewni przygotowanie regulaminów i innych dokumentów niezbędnych do funkcjonowania.

📌Nasze starania są skierowane do biznesu, aby przekonać przedsiębiorców o celowości stworzenia systemu alternatywnego rozwiązywania ewentualnych sporów pomiędzy nimi w przyszłości.

📌Istnieje konieczność dalszego promowania w Wielkopolsce pozasądowych sposobów rozstrzygania i rozwiązywania sporów gospodarczych, w tym w szczególności mediacji.  

📌Zgodnie z uchwałą Rady IGPW, Pan Jacek Kieruj został powołany na Prezesa oddziału w Pile Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji.