𝐃𝐳𝐢𝐬́ 𝐳𝐚𝐤𝐨𝐧́𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐧𝐢𝐞𝐳𝐰𝐲𝐤𝐥𝐞 𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐞 𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲, dedykowane specjalnie dla przedsiębiorców i pracowników firm.
To była dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt gościć Was na tym wydarzeniu, które ma 𝐤𝐥𝐮𝐜𝐳𝐨𝐰𝐞 𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐧𝐚𝐬 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐜𝐡.
Naszym trenerem i przewodnikiem przez świat pierwszej pomocy był Szymon Kozłowski Polska Grupa Ratownictwa Medycznego (PGRM). 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐨𝐧 𝐭𝐨 𝐝𝐨𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐫𝐚𝐭𝐨𝐰𝐧𝐢𝐤 𝐦𝐞𝐝𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲, 𝐢𝐧𝐬𝐭𝐫𝐮𝐤𝐭𝐨𝐫 𝐢 𝐞𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐭 𝐰 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲. Dzięki Jego wiedzy i doświadczeniu, każdy z nas mógł zgłębić tajniki udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych.
𝐏𝐨𝐝𝐜𝐳𝐚𝐬 𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐞𝐧𝐢𝐚:
uczestniczyliśmy w praktycznych scenkach i symulacjach, które pozwoliły nam wczuć się w rolę ratownika udzielającego pomocy poszkodowanym,
przećwiczyliśmy podstawy udzielania pierwszej pomocy, postępowanie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, użycie defibrylatora automatycznego AED),
przećwiczyliśmy postępowanie w wybranych stanach zagrożenia zdrowia i życia (m.in. ból w klatce piersiowej, udar mózgu, napad drgawek, cukrzyca, duszność, zadławienie/zakrztuszenie i wiele innych),
przećwiczyliśmy postępowanie w przypadku wystąpienia wybranych urazów i obrażeń ciała,
przećwiczyliśmy praktyczne inscenizacje i symulacje pozwalające wczuć się w rolę ratownika udzielającego pomocy poszkodowanemu,
przećwiczyliśmy wiele innych aspektów związanych z ratowaniem ludzkiego życia.
𝐓𝐨 𝐛𝐲ł𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨 𝐰𝐲𝐣𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞 𝐝𝐨𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞, 𝐚𝐥𝐞 𝐭𝐚𝐤𝐳̇𝐞 𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐲 𝐤𝐫𝐨𝐤 𝐰 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐰𝐬𝐩𝐨́𝐥𝐧𝐞𝐣 𝐨𝐝𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐳𝐚 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐢 𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐞𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐨𝐰𝐧𝐢𝐤𝐨́𝐰 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐛𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐨𝐰𝐞𝐣.
Dzięki zdobytej wiedzy jesteśmy teraz bardziej przygotowani do niesienia pomocy w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia życia.
Dziękujemy 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐨𝐧𝐨𝐰𝐢 𝐊𝐨𝐳ł𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐦𝐮 za prowadzenie szkolenia i dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. 𝐃𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐭𝐚𝐤𝐳̇𝐞 𝐖𝐚𝐦, 𝐮𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐤𝐨𝐦, 𝐳𝐚 𝐚𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐲 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł 𝐢 𝐳𝐚𝐚𝐧𝐠𝐚𝐳̇𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞.
Mamy nadzieję, że ta wiedza okaże się nie tylko cenna, ale także użyteczna w praktyce. 𝐏𝐚𝐦𝐢𝐞̨𝐭𝐚𝐣𝐜𝐢𝐞, 𝐳̇𝐞 𝐨𝐝𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐧𝐢𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐤𝐜𝐣𝐚 𝐰 𝐬𝐲𝐭𝐮𝐚𝐜𝐣𝐚𝐜𝐡 𝐚𝐰𝐚𝐫𝐲𝐣𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐦𝐨𝐳̇𝐞 𝐛𝐲𝐜́ 𝐤𝐥𝐮𝐜𝐳𝐨𝐰𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐜𝐳𝐲𝐣𝐞𝐠𝐨𝐬́ 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐚.
𝐑𝐚𝐳𝐞𝐦 𝐦𝐨𝐳̇𝐞𝐦𝐲 𝐜𝐳𝐲𝐧𝐢𝐜́ 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣 𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐧𝐲𝐦𝐢.
Bądźmy gotowi do akcji!
Dziękujemy Nadnotecki Instytut UAM w Pile za możliwość organizacji szkolenia.
Dziękujemy Paweł Michał Owsianny dyrektor #NIUAM za dostępność do AED w murach uczelni.
Dzięki temu czujemy się bezpieczniej, ponieważ osoby bez specjalistycznego medycznego wykształcenia mogą skutecznie pomagać w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia, co może znacząco zwiększyć szanse na przeżycie poszkodowanego.