Pracodawcy i pracownicy firm,

cieszymy się, że możemy sprostać Waszym oczekiwaniom, zapraszając Was serdecznie na wyjątkowe szkolenie, które specjalnie dla nas poprowadzi:

Pani Luiza Pieprzyk – Audytor podatkowy

▪ Ekspert w zakresie podatku od towarów i usług VAT w Polsce i UE

▪ Specjalista od e-kontroli, audytor podatkowy, wykładowca

▪ Członek Rady Konsultacyjnej przy I Rzeczniku MŚP

▪ Były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów

▪ Partner, ekspert ds. prawno-podatkowych w BTLA

▪Partner TAX & DUTY

▪ WSPÓŁAUTOR KSIĄŻKI: „Kontrola skarbowa. Super, cieszę się! poradnik nie tylko dla kontrolowanego”

 

JAK SKORZYSTAĆ NA ROZLICZANIU KOSZTÓW POLSKICH I ZAGRANICZNYCH W VAT – nowe stanowisko fiskusa w sprawie kosztów w biznesie!

 

Termin: 17 października  (czwartek)

Godzina: 9:00-15:00

Miejsce: Nadnotecki Instytut UAM w Pile, ul. Kołobrzeska 15

 

Tematyka:

JAK SKORZYSTAĆ NA ROZLICZANIU KOSZTÓW POLSKICH I ZAGRANICZNYCH W VAT – nowe stanowisko fiskusa w sprawie kosztów w biznesie!

Szkolenie dla właściciela, księgowego, doradcy, finansisty, fakturzystów, specjalistów ds. sprzedaży i zakupu, dla małych i dużych firm.

 

Jak skorzystać z nowinek technologicznych, nowych trendów, mody tych czasów – NA KOSZTACH W TWOIM BIZNESIE?

Fiskus zarzuca nas kontrowersyjnymi interpretacjami, a my wciąż ostrożni.

 

W kółko obawy i ostrożność w odliczaniu kosztów.

Należy pamiętać o tym, ze co nie jest zabronione jest dozwolone!

 

Nie jest sztuką odliczyć w kosztach ŁOPATĘ… kiedy pracujesz na budowie, nie jest sztuką odliczyć gadżetów erotycznych … jeśli nagrywasz filmiki w tej tematyce w internecie…

 

SZTUKĄ JEST… odliczyć to…  i wiele innych kiedy reprezentujesz zupełnie inny zawód!

Naucz się dobrze argumentować swoje wydatki i przestań się bać!

 

 

Filozofia jest podobna i warto skorzystać z dobrodziejstwa, którymi zasypuje nas fiskus

  PROGRAM

 

Część 1 – Jak argumentować zakupy firmowe alby wrzucić w koszty i odliczyć VAT – nowe szokujące stanowiska fiskusa

 

  1. Zakupy, koszty, VAT – co można bezpiecznie odliczać w podatku naliczonym i co ująć w kosztach podatkowych czyli nowe, nieprzewidywalne stanowisko fiskusa
  2. Instrukcja postępowania z kosztami – jak osiągnąć porozumienie na linii TY , dostawca, księgowy lub biuro rachunkowe
  3. Jak broni Cię KONSTYTUCJA DLA BIZNESU
  4. Ciekawe i bardzo kontrowersyjne przypadki – co możesz zgodnie z prawem odliczyć, żeby mniej zapłacić fiskusowi
  5. Nie wszyscy mogą to samo… nawet prowadząc podobne biznesy – analiza trudnych przypadków i jak z nich wybrnąć
  6. Nowoczesne kampanie marketingowe w internecie zrobione samodzielnie – prosto, tanio i z pełnymi odliczeniami
  7. Jak na Twoje koszty wpływa nazewnictwo towarów i usług, które nabywasz w ramach zakupów firmowych i jak to zmienić ?!
  8. Media społecznościowe jako przepustka do SUKCESU w Twoim biznesie – koszty o jakich nie marzyłeś!
  9. Jak sobie radzić kiedy masz wątpliwości i kłopoty z fiskusem
  10. RECEPTA NA tzw. ŚWIĘTY SPOKÓJ  w Twoim biznesie

 

 

Część 2 – Jak realnie obniżyć  podatki, czyli które nieoczywiste wydatki można zaliczyć do kosztów i odliczyć od nich także VAT

  • INSTRUKCJE POSTĘPOWANIA – Co można wliczyć w koszty podatkowe i jak to uzasadniać, by nie zostało to podważone przez fiskusa.
  • Usługi internetowe – nowe podejście fiskusa w przypadku różnych usług świadczonych za pomocą internetu – reklama i własne kampanie marketingowe
  • Wydatki osobiste czy firmowe? – koszty firmowe a zakup wycieczek zagranicznych, odzieży, galanterii skórzanej, wyposażenia, kontrowersyjnych środków transportu itp.
  • Stare prawo i nierozwiązane problemy – zakup okularów, alkoholu, artykułów spożywczych itp.
  • Wydatki na zakup artykułów spożywczych jako koszt podatkowy  – kiedy mogą z nich korzystać również zleceniobiorcy? – prezentacja najnowszego stanowiska dyrektora KIS.
  • Odzież dodatki do stylizacji a koszty podatkowe – zmiana stanowiska fiskusa
  • Usługi ochrony zdrowia – czy fiskus uznaje za koszt powadzenia działalności?
  • Dojazdy taksówką a koszt podatkowy: jak wykazać związek poniesionych kosztów z prowadzoną działalnością gospodarczą, by nie został podważony przez fiskusa – analiza najnowszego orzecznictwa
  • Karnety na siłownie w kosztach pracodawcy: czy dopłata pracownika do karnetu będzie przychodem pracodawcy w chwili dokonania jej potrącenia z wynagrodzenia?
  • Hulajnogi, rowery w kosztach podatkowych: czy koszty związane z ich eksploatacją muszą być limitowane, tak jak w przypadku samochodów osobowych?
  • Okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe – kiedy będą kosztem pracodawcy? Czy wydatek na zakup okularów poniesiony przez samego przedsiębiorcę może być również kosztem?
  • Suplementy diety i witaminy oraz owoce dla pracowników: jak udowodnić związek ich zakupu z prowadzoną działalnością – prezentacja orzecznictwa
  • Zakup telewizora na cele działalności prowadzonej w mieszkaniu – kiedy może być kosztem podatkowym?
  • Zakup zegarka w kontekście kosztu podatkowego: na jakie stanowisko Dyrektora KIS się powołać w razie kontroli?
  • Samochód wyścigowy wykorzystywany w celach marketingowych: kiedy odpisy amortyzacyjne oraz wydatki eksploatacyjne można zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów?
  • Impreza integracyjna: kiedy jej organizację można zaliczyć do kosztów? Co z wydatkami poniesionymi na członków rodziny?
  • Fotel do masażu: jak uzasadnić jego zakup, by można go było zaliczyć do  KUP? Czy można rozliczyć podatek VAT z otrzymanej faktury – analiza opinii Dyrektora KIS

 

 Część 3 – Zagraniczne transakcje zakupowe – jak uniknąć błędów w rozliczaniu, dokumentowaniu kosztów w 2024 roku jak odróżnić WNT od importu usług.

  • VAT-UE – czy wszystkie zakupy zagraniczne pokazujemy w informacji podsumowującej?
  • PODATEK zapłacony w innym kraju UE – jak skorzystać na wydatkach zagranicznych kiedy nie są WNT ani importem usług?
  • Termin rozliczenia WNT – jak go prawidłowo ustalać w wypadku podatku naliczonego i należnego? Czy na termin rozliczeń mają wpływ warunki Incoterms? Co jeśli dział finansowy nie dokona rozliczeń zakupów zagranicznych w terminie
  • WNT i import usług czy zawsze są neutralne podatkowo?  – jakie mamy przepisy prawa co na ten temat mówi fiskus w interpretacjach i wyroki sądów łącznie z TSUE?
  • Rozliczanie podatku naliczonego na podstawie faktur dokumentujących wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i import usług – analiza trudnych przypadków
  • Zakup usług – jak rozliczać w przypadku kontrahenta, który świadczy usługę poza Polską? Czy zakup usług może być kosztem? Jak liczyć moment odliczenia podatku VAT w świetle najnowszego wyroku TSUE? W jaki sposób domagać się zwrotu zapłaconych odsetek?
  • Zaliczki z tytułu WNT oraz z tytułu importu usług – jak je rozliczać w VAT – analiza najnowszych interpretacji Dyrektora KIS. Czy wystawienie faktury zaliczkowej powoduje obowiązek podatkowy? Kiedy można odliczyć podatek naliczony w przypadku zaliczki?
  • Czy faktura sprzedaży wystawiona przed terminem może decydować o kursie waluty? Jak przeliczać na złote, jeśli wystawiłem fakturę przed powstaniem obowiązku podatkowego
  • Kwota otrzymanej zapłaty – czy trzeba ją przeliczać,  gdy cena jest ustalona w złotych i w walucie obcej? Jak przeliczać kwotę w przypadku waluty innej niż euro?
  • Usługi i towary nabywane w sposób ciągły – jak rozliczyć w VAT? Jak liczyć termin rozliczenia VAT należnego, jeśli kontrahent nie wystawił faktury końcowej, bo wpłacił 100% zaliczki?
  • Nieodpłatna dostawa z innego kraju UE, darowizna z kraju UE a WNT – jak rozliczyć, dokumentować jakie skutki podatkowe powoduje taka darowizna dla polskiego podmiotu, czy należy ją pokazywać w JPK oraz VAT-UE?
  • Jak KRAJOWY SYSTEM e-FAKTUR #KSEF wpłynie na rozliczenie zakupów zagranicznych ? Jak ułożyć współpracę z dostawcą oprogramowania w tym zakresie?
  • Porównanie transakcji zakupu – podobieństwa i różnice – sposób dokumentowania i ewidencjonowania,  termin rozliczenia podatku naliczonego, termin rozliczenia podatku należnego, kurs waluty do rozliczeń VAT,  zaliczki w transakcjach zakupowych, rozliczanie w VAT-7 i VAT-UE

 

 

Część 4 – Jak korygować zakup towarów i usług? Faktura korygująca in minus po stronie nabywcy – o czym bezwzględnie musi wiedzieć wystawca faktury i jakich zasad przestrzegać?

 

  • Nowelizacja przepisów i nowe, trudne rozwiązania – REWOLUCJA DLA KSIĘGOWYCH
  • Moment otrzymania faktury korygującej a moment rozliczenia w VAT
  • Faktura korygująca in plus u nabywcy: jak ją prawidłowo rozliczyć, gdy brak unormowań prawnych – dobre praktyki
  • Faktura korygująca in minus po stronie nabywcy: kiedy należy ją rozliczać – analiza najczęściej popełnianych błędów.
  • Korekta w przypadku zwrotu towaru: kiedy nabywca koryguje podatek naliczony? Co oznacza uzgodnienie i spełnienie warunków w przypadku zwrotu towaru? Jak udokumentować zwrot towaru? Jak skorygować podatek naliczony po stronie nabywcy?
  • Korekta w przypadku upustu: co to jest upust? Jak należy ująć upust na fakturze? Kiedy musisz wystawić fakturę korygującą? Jaką musisz mieć dokumentację?
  • Korekta w przypadku rabatu: jakie zapisy zawrzeć w umowie z kontrahentem, by mieć pełną ochronę?
  •  Korekta spowodowana skontem: co to jest skonto? Co oznacza dokonanie zapłaty i spełnienie uzgodnionych warunków w tym przypadku? Jak skorygować podatek?
  • Kurs waluty w przypadku korekty WNT i importu usług – jak dokumentować jak rozliczać czy podatek należny w tym samym okresie rozliczeniowym co podatek naliczony ?

Koszt:

 

Dla Członków IGPW 200 zł brutto /os.

Dla niezrzeszonych 400 zł brutto/os.

 

Cena zawiera: szkolenie , warsztat,  przerwa kawowa i pytania  oraz materiały dla uczestników spotkania.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października br.

 

Rejestrujemy się poprzez link:

 

https://forms.office.com/e/tiEc9B2Hav

 

Zapraszamy do udziału w naszym bardzo merytorycznym szkoleniu.